کانون و کتابخانه در مسجد حسن جهان خانم سنندج راه اندازی شد
کانون و کتابخانه در مسجد حسن جهان خانم سنندج راه اندازي شد

کانون و کتابخانه در مسجد حسن جهان خانم سنندج راه اندازی شد

599 مين کتابخانه و کانون فرهنگي هنري مساجد کردستان همزمان با بيست و هشتمين دوره هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران در مسجد حسن جهان خانم سنندج راه اندازي شد.
شناسه خبر : 19858 تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۲:۲۳

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) استان کردستان: معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در سومین روز از هفته کتاب در مراسم افتتاح این کانون و کتاب اظهار کرد: مسجد حسن جهان خانم یکی از مساجد قدیمی و تاریخی سنندج است که از دیرباز مهد تعلیم و تربیت طلبه های علوم دینی بوده است.

 

سامان احمدی با تاکید بر احیای مدرسه علوم دینی این مسجد عنوان کرد: مسجد حسن جهان خانم موقوفات زیادی دارد که متاسفانه درامد موقوفات در اختیار این مسجد قرار نمی گیرد که امیدواریم با همکاری مسئولان و پیگیری امام جماعت مسجد با درآمد موقات آن شاهد احیای مدرسه علوم دینی مسجد و تربیت علاقه مندان محراب و دین باشیم.

 

وی در ادامه با اشاره به برنامه های بیست وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی در استان از برگزاری مسابقه پیامکی«یار مهربان» خبر داد و افزود: علاقمندان به کتاب و کتابخوانی  می توانند حداکثر تا پایان روز جمعه 30 آبانماه سالجاری پاسخ های خود را در قالب یک عدد 6 رقمی از چپ به راست به شماره تلفن 09010936110 پیامک کنند.

 

معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان یادآور شد: علاوه بر برنامه های مذکور نمایشگاه مجازی کتاب به وقت کارتون و کاریکاتور،  تجلیل از مروجان کتاب و کتابخوانی کردستان، تجلیل از فعالان عرصه جام باشگاه های کتابخوانی استان، نمایشگاه مجازی تصویرگری کتاب یادواره زنده یاد کاوه رضاقلی و تجلیل از ناشران و کتابفروشان فعال استان از جمله مهمترین برنامه های هفته کتاب امسال است.

 

وی در خصوص برنامه های دیگر شاخص هفته کتاب امسال اینچنین گفت: اهدای کتاب به مناطق حاشیه شهرها و روستاهای استان و همچنین اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی مناطق روستایی از دیگر برنامه های شاخص بیست وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در استان کردستان است.

 

«حسن جهان خانم» دختر بیست و یکم فتحعلی‌شاه قاجار بود که مدتی حکومت کردستان را با اقتدار بر عهده داشت و در زمان حیاتش در کردستان به ساخت مدرسه و مسجد همتی زیادی گمارد.

 

 

.