اهدای کتاب به کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان
اهداي کتاب به کانون هاي فرهنگي هنري مساجد کردستان
به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب؛

اهدای کتاب به کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان

گلباغي از اهداي 50 کارتن کتاب به تعداد هزار جلد در بين کانون هاي فرهنگي هنري مساجد استان خبر داد و گفت: اين کتاب ها به سه کتابخانه تازه تاسيس و تعدادي از کانون هاي روستايي استان به مناسبت هفته کتاب اهدا شد.
شناسه خبر : 19857 تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۲:۲۳

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) استان کردستان: «کامل گلباغی» در سومین روز از هفته کتاب در مراسم افتتاح کانون و کتابخانه مسجد حسن جهان خانم سنندج اظهار کرد: تا سال ۹۳ بر اساس برنامه‌ریزی های انجام شد ۸۰ کانون در مساجد استان فعال بود و امروز شاهد فعالیت ۶۰۰ کانون فرهنگی هنری در سطح مساجد شهری و روستایی استان هستیم.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان با بیان اینکه مسجد به عنوان مهمترین پایگاه انسجام و یکپارچگی مسلمانان در دنیا به شمار می‌رود، عنوان کرد: تجهیز کانون های فرهنگی هنری مساجد به کتاب و تاسیس کتابخانه های مسجدی یکی از اولویت های این ستاد در استان است.

 

وی ادامه داد: در همین راستا در گرامیداشت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب قریب به یک هزار جلد کتاب در قالب 50 کارتن در بین کانون های و کتابخانه های مسجدی استان توزیع و اهدا شد.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان گفت: وجود ۴۳۴ باب کانون در روستاها و حواشی شهرهای استان، نشان از گستردگی و موقعیت جغرافیایی مساجد در سطح شهر و روستاست که با تجهیز این کانون ها به کتاب، علاوه بر توسعه دانایی در جامعه می‌تواند منشأ خدمات مؤثر در گسترش فضائل اخلاقی و توسعه فرهنگی باشد.

 

گلباغی، مساجد را قرارگاهی برای مقابله با توطئه دشمنان اسلام عنوان و تاکید کرد: امروز شاهد 599 مین کانون فرهنگی و هنری مساجد کردستان بودیم و روزگذشته نیز دو باب کتابخانه در مساجد ناحیه منفصل شهری حسن آباد و روستای کرجو سنندج افتتاح شد.

 

وی به افتتاح کتابخانه مسجد روستای وندرنی از توابع شهرستان کامیاران نیز اشاره کرد و افزود: برگزاری نشست برخط کتاب با عنوان بچه‌های مسجد و خودباوری دینی از جمله این برنامه هاست که به صورت آنلاین و با حضور صاحبنظران و اعضای کانون‌های مساجد استان انجام می‌شود.

 

گلباغی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۶۳ باب کتابخانه مخزن دار موجود در کانون‌های مساجد استان در سامانه ثبت شدند و در این راستا تلاش می‌کنیم علاوه بر افزایش تعداد کتابخانه‌ها به تقویت مخازن کتابخانه‌های موجود کمک کنیم.